Odkryj to, co niewidoczne dla oczu z DOOGEE!

Żyjemy w czasach, w których już nic nie zatrzyma postępu technologicznego. Wraz  z rozwojem technologii nasze smartfony stają się coraz bardziej zaawansowane  i wielofunkcyjne. Jednym
z rewolucyjnych rozwiązań  zastosowanym w smartfonach jest wyposażenie ich w kamerę termowizyjną. To dość nieoczywiste rozwiązanie, które firma DooGee zastosowała w dwóch nowoczesnych smartfonach outdoorowych.  

Pierwszy z nich to super wytrzymały telefon DooGee V31GT, który spełnia najwyższe normy odporności, z militarnymi włącznie. Niestraszne mu najtrudniejsze warunki, kurz, woda, ekstremalne temperatury, zmiany ciśnienia oraz uderzenia. Smartfon ten wyróżnia się nowoczesnym designem, ośmiordzeniowym procesorem MediaTekDimensity 1080, a także mocną baterią o pojemności 10 800 mAh, potrójną kamerą z nocnym trybem z kamerą noktowizyjną 24 MP i oczywiście termowizyjnym obrazowaniem. Wbudowana kamera termowizyjna InfiRay o profesjonalnej rozdzielczości 1440 x 1080 pikseli pozwala na wykrywanie  i analizę źródeł ciepła z niebywałą precyzją. Tym samym idealnie sprawdzi się w pracy w trudnych warunkach oraz podczas ekstremalnych wypraw.  


Drugi model to wytrzymały telefon do zadań specjalnych – DooGee V20PRO 
z ośmiordzeniowym procesorem MediaTekDimensity 700 i wbudowaną funkcją termowizyjną – kamerą nowej generacji InfiRay o profesjonalnej rozdzielczości 1440 x 1080 pikseli. Niewątpliwym atutem tego modelu jest gigantyczny zasięg czujnika termowizyjnego – aż do 1 kilometra! Telefon posiada duży 6,43-calowy ekran AMOLED+ DotDisplay z wysoką gęstością pikseli (409 ppi), co zapewnia niesamowite wrażenia wizualne, a szybki procesor ułatwia płynne korzystanie  z urządzenia. Ponadto smartfon posiada pojemną baterię 6000 mAh i funkcję szybkiego ładowania. W razie potrzeby oba modele mogą służyć jako powerbank dla innych urządzeń, co się jest szczególnie przydatne w terenie. 

Dlaczego termowizja jest takim niezwykłym narzędziem? Dzięki niej możemy „zobaczyć” promieniowanie podczerwone (ciepło), które jest emitowane przez obiekty i organizmy żywe.  Termowizja pozwala na monitorowanie i ocenę obiektów oraz środowiska bez konieczności bezpośredniego kontaktu. Przykładowo, możemy wykryć w domach tzw. mostki cieplne, czyli miejsca, przez które ucieka ciepło, skontrolować temperaturę bezpieczników, stopień zapowietrzenia grzejników, szczelność stolarki okiennej i drzwiowej, a także poddać szybkiej  i bezinwazyjnej ocenie temperaturę ciała ludzi czy zwierząt. Możemy również łatwo sprawdzić, czy w samochodzie występuje problem z chłodzeniem silnika –  wizualnie takich oględzin nie da się wykonać gołym okiem.  

Smartfony z kamerą termowizyjną są technologicznym wsparciem dla specjalistów – docierają do miejsc i przestrzeni niewidocznych dla nas na co dzień. I nie jest to rozwiązanie dla wybranych –  ta technologia jest już dostępna dla każdego i w każdej chwili! Zachęcamy do bliższego zapoznania się
z możliwościami tych nowoczesnych, pancernych i jakże wielofunkcyjnych telefonów Doogee V31GT
i V20PRO